Tehnoloģija

Koka ēkas nosaka standartus siltumizolācijai, jo koksnes šūnveida struktūra tai piešķir dabiskas siltumizolācijas īpašības, kas ir labākas kā jebkuriem citiem celtniecības materiāliem – ziemā pasargā no aukstuma, vasarā no karstuma. Pētījums apliecina, ka koks ir ne tikai ekoloģisks un veselīgs, bet arī ļoti energoefektīvs celtniecības materiāls. Guļbūvi no mitruma, sala un vējiem pasargā un siltumizturīgu padara Dores Fabrikas īpašie un patentētie stūru savienojumi:

 

Krusta stūra savienojums

Šis ir visizplatītākais frēzbaļķu stūra savienojums, kas nodrošina sevišķi īsu guļbūves ražošanas un montāžas laiku.

 

 

Dzeguļu stūris, jeb pilsētas stūris

Šim stūra savienojumam nav ierasto, uz āru izbīdīto stūra baļķu, jo tas beidzas, tiklīdz satiekas ar otru stūri. Tādēļ tā radīšanā tiek izmantots par 10% mazāk kokmateriāla, jo stūros nav lieku frēzbaļķu izvirzījumu. Tāpat šāds mājas iekšējo starpsienu stūra savienojums ļauj efektīvāk izmantot telpu. Tajā iestrādāta unikāla lietus, sala un vēja barjera. Šo stūra veidu Dores Fabrika ir patentējusi Latvijas Patentu valdē.

 

Dzeguļu stūra savienojums ar ieapaļotu profilu

 

Dores patentēto Dzeguļu stūra savienojumu iespējams pasūtīt arī ar ieapaļas formas profilu. Ar ieapaļu profilu iespējams pasūtīt arī Krusta stūra savienojumu.

 

Frēzbrusu standarta izmēri

Siltumtehniskie parametri profilētai līmbrusu sienai

Lai nodrošinātu augstākus sienu siltumtehniskos rādītājus, iespējams izvēlēties biezākus frēzbaļķus, vai arī veikt sienu papildus siltumizolāciju ar akmensvati. Jāuzsver, papildus izolēto sienu vizuāli nav iespējams atšķirt no frēzaļķa, jo izolētās sienas apdarē no iekšpuses tiek izmantoti frēzbaļķus imitējoši speciāli dēļi, kuru profils un izmērs ir analogs ar sienas frēzbaļķi.