Ekoloģija
Koks ir vienīgais 100% atjaunojamais celtniecības materiāls. Tā izmantošana, salīdzinot ar neatjaunojamiem materiāliem, būtiski samazina izmešu daudzumu atmosfērā un to radīto negatīvo ietekmi uz vidi. Enerģijas patēriņš koka būvmateriālu ražošanā ir par 50% mazāks nekā cementa un par 80% mazāks nekā ķieģeļu ražošanā. Koka baļķi arī neizdala kaitīgas gāzes un daļiņas.
CO2 koncentrācijas pieaugums Zemes atmosfērā veicina siltumnīcas efektu un globālo sasilšanu. Pret to var cīnīties, samazinot oglekļa dioksīda izmešu daudzumu vai sekmējot tā uzkrāšanos. Mežsaimniecība un koksnes produktu plašāka izmantošana ļauj samazināt emisijas abos veidos.
Aizstājot citus celtniecības materiālus ar koku, viens kubikmetrs koksnes vidēji par 0,8 tonnām samazina CO2 emisiju atmosfērā. Koka ēku skaita palielināšana par 10% nodrošinātu ievērojamu CO2 samazinājumu, kā to nosaka Kioto protokols.
Videi par labu nāk arī tas, ka mūsu māju ražošanas procesā rūpnīcā ievestais kokmateriāls tiek izmantots pilnībā. Nelielos ražošanas atlikumus izmanto jauna materiāla sagatavošanā.
Veselība
Dzīve koka mājā nozīmē dzīvi dabiskā vidē. Koks pats spēj regulēt mikroklimatu. No apkārtējā gaisa tas uzņem mitrumu, tiecoties sasniegt mitruma līdzsvaru, un uztur iekštelpās arī optimālu skābekļa daudzumu. Var teikt, ka koks elpo, turklāt ir vienīgais būvmateriāls, kas veic šādu funkciju.
No gaisa mitruma ir atkarīgs tā piesārņojums un citi faktori, kas ietekmē gaisa kvalitāti. Ideālais gaisa mitrums iekštelpās ir robežās no 30% līdz 55%. Tas neļauj ieviesties mikroskopiskajām sēnēm un putekļiem, kas var izraisīt alerģijas. Savukārt ārpus šīm mitruma robežām putekļu, baktēriju un vīrusu daudzums ievērojami palielinās. Tas var izraisīt elpceļu slimības, astmu, alerģiju, nogurumu un galvassāpes.
Mūsu mājās ir nodrošināts optimāls mikroklimats, gaisa mitrums ir normas robežās, tāpēc tajās neuzkrājas statiskā elektrība un nelido arī putekļi. To spēj novērtēt cilvēki, kurus nomoka dažādas alerģijas vai elpas trūkuma lēkmes.
Uz koka grīdas var droši spēlēties bērni, jo tīrs koks neizdala indīgus savienojumus. Mūsu ražoto guļbūvju iedzīvotājiem būs grūti ieraut pat skabargu.
Kvalitāte
Mūsu mājas izceļas ar augstāko kvalitāti visā to ražošanas un būvniecības procesā. Mūsu un mūsu pārstāvētās rūpnīcas „Dores Fabrika” filozofijas stūrakmeņi ir tehnoloģijas, inovācijas un kopējais labums. Mūsu tehnologu komanda veic pastāvīgu inovāciju attīstības monitoringu, novērtējot to atbilstību rūpnīcas tehnoloģijām un mūsdienu kvalitātes prasībām.
Ražošanā tiek izmantotas jaunākās Hundegger, Forma Machinery, Mida un Weinig ražošanas līnijas. Tās garantē nevainojamu ikviena guļbūves elementa precizitāti un kvalitāti. Ikviena saražotā konstrukcija un detaļa tiek pakļauta rūpīgai kvalitātes kontrolei.
Saražotās konstrukcijas tiek precīzi marķētas atbilstīgi guļbūves projektam, nodrošinot nekļūdīgu montāžu būvlaukumā. Nevainojamie baļķu frēzējumi un unikālā stūra savienojuma tehnoloģija nodrošina ēkas aizsardzību pret sānvēju, salu un mitrumu. Īpašā koka žāvēšanas tehnoloģija līdz minimumam samazina guļbūves nosēšanos pēc ēkas montāžas.
Daudzveidība
Izmantojot līmēto frēzbaļķu tehnoloģijas, iespējams projektēt un būvēt vidažādākā dizaina un konstrukciju mājas – sākot ar askētisku minimālismu, kas raksturīgs Skandināvu tradicionālajām guļbūvēm, un beidzot ar ekpresīvām ēkām Hi-Tech stilā.
Līmēto frēzbaļķu konstrukcijas iespējams izmantot gan vasaras un dzīvojamo māju būvniecībā, gan arī biroju, sabiedrisko un komerciālo ēku būvniecībā. Izmantojot mūsu materiālus un tehnoloģijas, esam uzbūvējuši pat baznīcu!